Siemens Vectron dostal originálny polep. Pozrite sa, ako vyzerá

Vedeli ste, že až 25 % skleníkových plynov v EÚ vytvára doprava? Nemožno sa preto diviť, že Únia hľadá všemožné riešenia, aby tento trend zmenila.

Železnice produkujú len 0,5 % emisií a patria k najekologickejším typom prepravy. Okrem toho treba povedať, že vlaky sú veľmi bezpečné, moderné a cenovo dostupné.

Z týchto dôvodov sa Európska únia snaží ľudí motivovať, aby vlakom cestovali, kedy sa len dá.

Napokon svedčí o tom aj rozhodnutie, že rok 2021 sa stal Európskym rokom železníc.

Sme radi, že myšlienku podporuje aj Železničná spoločnosť Slovensko, ktorá si od nás prenajala 10 rušňov. 

 

Stroj s označením 383.110 však bude o niečo výnimočnejší oproti ostatným. Nedávno totižto dostal nový polep, ktorý odkazuje práve na Európsky rok železníc.

Polep rušňa, ktorý prebehol v bratislavskom depe, bežne trvá dva dni. Pokiaľ ide o povrch stroja, ten sa nijako nepoškodí, pretože ho chráni vrstva laku. Vďaka nej sa polep jednoducho aplikuje aj odstraňuje.

Návrhy do súťaže, ktorú vyhlásila ZSSK, mohli posielať jednotlivci aj grafické štúdiá. Tento rok odbornú porotu najviac oslovil nápad Šimona Lukáča, ktorý prišiel s takýmto dizajnom. 
 

 

Nemusíte sa obávať, vlak s nápaditým vzhľadom neuvidíte len virtuálne.

Rušeň bude premávať ako rýchlik RR 701 a 708 na trase Bratislava – Žilina a tiež ako InterCity 44 a 45 na trase Bratislava – Košice.

Podľa slov riaditeľa RS Lease Tibora Čunderlíka to dokonca nebude len v rámci tohto roka, ale až v období dvoch rokov.

Takže keď sa ocitnete na niektorej stanici, ktorou spomínané vlaky prechádzajú, dávajte pozor. Možno rušeň 383.110 uvidíte naživo.